Zapalenie zatok, a kaszel

Zatoki czołowe i przynosowe rozmieszczone są w strukturze kostnej czaszki. Przestrzenie te wypełnione są powietrzem. Wewnątrz nich znajdują się rzęski, które pełnią funkcję oczyszczającą. Wytwarzany jest tam śluz, który nawilża nabłonek, zbiera z niego zanieczyszczenia i je wydala.

Infekcje zatok spowodowane są częstymi przeziębieniami, alergią czy osłabioną odpornością immunologiczną. Infekcji towarzyszy często kaszel, a atakujące bakterie i wirusy powodują gęstą wydzielinę, która nie zawsze znajduje swoje ujście, przez co odczuwamy np. ból głowy podczas schylania się. Zaburzenie drożności nosa znacząco utrudnia przewietrzanie się zatok, co często powoduje zapalenie zatok.

Każda infekcja zatok wywołuje jej stan zapalny i obrzęk błony śluzowej zatok i nosa. Obrzęk śluzówki ogranicza nam swobodne oddychanie i oczyszczenie nosa, a także powoduje łatwiejsze rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. W ten sposób dalsza część układu oddechowego również ulega zmianie i pojawia się kaszel.

Częste problemy z zatokami powodują uszkodzenie śluzówki i zaczyna się błędne koło. W krótkim czasie następują infekcje, katar, kaszel, zapalenie krtani, czy przenikliwy ból gardła.

Zatoki i nos są jednym z 7 ludzkich systemów oczyszczania organizmu. Warto jest więc dbać o drożność nosa i zatok. Nie ma co faszerować się antybiotykami i niszczyć ciągle śluzówkę.  Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naturalnych “antybiotyków”.

Aby wyleczyć się z zapalenia zatok i uporczywego kaszlu, należy oczyścić się z zalegających tam wirusów i bakterii.  W naturalny sposób, nie uszkadzając przy tym śluzówki stosujemy zestaw taki sam jak w przypadku kuracji grzybicy, ponieważ musimy pozbyć się wszystkich bakterii i wirusów:

  1. Paraprotex – roślinny produkt silnie oczyszczający nasz organizm z “nieproszonych gości”. Stosuj 3 razy dziennie po 1 tabletce.
  2. AC-Zymes – naturalna flora bakteryjna, utrudnia rozwój wirusów, oraz zapewnia równowagę bakteryjną w organizmie. Stosuj 2 razy dziennie po 1 kapsułce.
  3. Garlic Caps – naturalny czosnek w kapsułkach. Poprzez specjalną żelową kapsułkę nie powoduje przykrego zapachu z ust. Stosuj 2 kapsułki dziennie na noc.

Leave a Reply